• Zapoznaj si? ze wszystkimi rodzajami licencji ju? dzi?!

  Każdy właściciel produktu powinien zainteresować się nabyciem licencji

  Każdy właściciel przedsiębiorstwa, który zakupił do firmykomputery oraz programy, powinien zapoznać się z warunkami zawieranej umowy, określającej prawa użytkowania produktu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zapewnia uniknięcie przykrych konsekwencji związanych z nieodpowiednim użytkowaniem produktu. Za takie licencje Microsoft należy uiścić stosowną opłatę, ale skutkuje to pełnoprawnym korzystaniem z systemu oraz uzyskaniem dostępu do wszystkich opcji jakie oferuje. Umowy licencyjne zawierane są między dwoma osobami: autorem kupowanego produktu oraz jego użytkownikiem. Każda umowa określa warunki użytkowania, informuje o prawie autorskim a także zawiera klauzulę, w której twórca zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za to w jaki sposób i do jakich celów produkt jest wykorzystywany. W umowach takich możliwe jest dokonywanie modyfikacji i zmian, ale wyłącznie takich, które nie są niezgodne z prawem. Tym bardziej, że ten rodzaj umowy jest regulowany przez prawo polskie i jego ustawy.

  Rodzaje licencji, które powinniśmy znać

  Licencje - poznaj ich rodzaje

  Jeżeli chcemy rozmawiać o licencjach to powinniśmy zaznajomić się z ich typami. Jest to szczególnie ważne, ponieważ od tego zależy ile osób będzie mogło korzystać z jednego zakupionego produktu. Licencje Microsoft dzielą się na podstawowe rodzaje, do których należą licencje: niewyłączne, wyłączne oraz sublicencje. Pierwszy rodzaj jest bardzo użyteczny i najchętniej korzystają z niego właściciele firm, ponieważ umożliwiają zakupienie pełnego pakietu produktów, z którego mogą korzystać wszyscy pracownicy firmy. Dzięki temu realne stanie się poprawa współpracy między poszczególnymi działami istniejącymi w przedsiębiorstwie oraz usprawnienie komunikacji. Drugi rodzaj omawianej licencji charakteryzuje się tym, że z systemu będą mogły korzystać tylko te osoby, które dany system kupiły. Natomiast w przypadku trzeciego rodzaju możliwe jest przekazanie swoich uprawnień na osoby trzecia, ale wcześniej powinno się sporządzić właściwy określający to dokument. Nie da się ukryć, że najbardziej opłacalnym ze wszystkich jest rodzaj autoryzacji niewyłącznej.

  Wybór umowy licencyjnej oraz pomoc specjalistów

  Wybór właściwej licencji - rzecz niełatwa, ale niezbędna

  Jeżeli mamy kłopot z dokonaniem optymalnego wyboru to możemy poprosić o pomoc specjalistów, którzy doradzą, które programy i rodzaje licencji zakupić. Tylko z właściwie dobranymi programami zapewnimy sobie należyte działanie przedsiębiorstwa, w której praca będzie wykonywana sprawniej i lepiej. Programy, które nabędziemy muszą nam umożliwić zoptymalizowanie pracy oraz poprawienie jej wydajności. Warto podkreślić, że oferowane towary charakteryzują się także funkcjonalnością, która zapewnia dopasowanie do potrzeb klienta. Przedsiębiorstwa informatyczne nie sprzedają wyłącznie takich produktów jak licencje Microsoft, proponują także wiele innych pomocnych narzędzi pracy. Jednymi z nich są platformy posiadające interfejsy, dzięki którym zintegrujemy nowe produkty ze starymi. Udostępniając korzystanie z archiwizowanych na serwerach informacji wszystkim pracownikom powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nie zostały skradzione lub wykorzystane w niewłaściwy sposób..


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :