• Umowy licencyjne ? wybór nie jest ?atwy, ale niezb?dnych

  Każdy właściciel produktu powinien zainteresować się nabyciem licencji

  Każdy właściciel firmy, który zakupił do firmykomputery oraz programy, powinien zaznajomić się z warunkami zawieranej umowy, określającej prawa użytkowania produktu. Jest to szczególnie istotne, ponieważ umożliwia uniknięcie przykrych konsekwencji związanych z nieodpowiednim użytkowaniem produktu. Kupując licencje Microsoft musimy za nie zapłacić, ich ceny są wysokie, jednak jeśli to zrobimy to będziemy mogli w pełni korzystać z możliwości jakie daje program. Umowy licencyjne zawierane są między dwoma osobami: autorem kupowanego produktu i jego użytkownikiem. Ponadto w każdej takiej umowie zastrzegane są prawa autorskie a cała odpowiedzialność za to, do jakich celów jest on wykorzystywany spada na licencjobiorcę. W niektórych typach zawartej umowy możliwe jest dokonywanie modyfikacji przez obie ze stron, jednak nie można jej warunków dowolnie zmieniać. Tym bardziej, że ten rodzaj umowy jest regulowany przez prawo polskie i jego ustawy.

  Rodzaje licencji, które musimy znać

  Podstawowe rodzaje autoryzacji, które powinniśmy znać

  Znajomość omawianego tematu jest niezbędna, ponadto należy poznać rodzaje licencji, które są tymi podstawowymi. Musimy znać takie licencje jak: niewyłączne, wyłączne oraz sublicencje, które są rodzajem hybrydycznym. To, którą z nich wybierzemy zaważy na tym jakie będziemy mieli prawa do korzystania z niego. Najczęściej z pierwszego rodzaju autoryzacji, czyli niewyłącznej korzystają właściciele firm, ponieważ dzięki temu nie muszą oni stale kupować nowych produktów oraz licencji. Z racji tego, że takie licencje Microsoft, w które wyposażone są produkty umożliwiają korzystanie z nich przez dużą liczbę osób to możemy zagwarantować sobie oszczędności w zakresie czasu i pieniędzy. Za ich sprawą poprawimy także współpracę między funkcjonującymi w firmie działami oraz sprawimy, że komunikacja będzie sprawniejsza. Ostatnim typem licencji jest sublicencja, która jest specyficznym rodzajem umowy. Osoba, która ją posiada ma wyłączne prawo do korzystania z produktu, może je jednak przekazać innym podmiotom po uzyskaniu na to pisemnej zgody.

  Wybór umowy licencyjnej i pomoc fachowców

  PoproÅ› o pomoc w wyborze stosownej autoryzacji

  Wybór stosownej autoryzacji jest niezwykle ważny, dlatego należy poprosić o pomoc w tym temacie specjalistę. Dzięki jego radom będziemy potrafili wybrać wyłącznie najpotrzebniejsze produkty a także najpotrzebniejszy typ licencji. Jeżeli wszystkie posiadane przez nas programy będą należyte to praca w firmie w dużej mierze się poprawi i wzrośnie jej produktywność. Będziemy także mogli swobodnie dopasować się do warunków, które aktualnie będą panować na rynku. Jeżeli sami będziemy chcieli dokonać wyboru to trzeba skorzystać z dostępnych w internecie aplikacji, które nam ułatwią zadanie. Licencje Microsoft to produkty popularne, ale obecnie Wielokrotnie mają one interfejsy, za pomocą których zintegrujemy ich pracę z innymi posiadanymi przez nas aplikacjami. Korzystając z nich będziemy mogli archiwizować dane oraz zapewnić do nich dostęp wszystkim pracownikom. Nie wolno tylko zapominać o tym, że w takiej sytuacji trzeba zapewnić danym ochronę, aby nie wyciekły do sieci.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :