• Masz firm?? Powiniene? pomy?le? o licencji Microsoft!

  Każdy właściciel produktu powinien zainteresować się nabyciem licencji

  Umowa licencyjna - co to takiego?

  Jeżeli jesteś właścicielem firmy, w której korzysta się z komputerów i różnego typu programów to powinieneś zorientować się co to jest umowa licencyjna. Ogólnie powiedzieć można, iż jest to specyficzny typ umowy, który zawiera twórca programu z użytkownikiem, którego nazywa się licencjobiorcą. Jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich warunków w niej zawartych to unikniemy konfliktu z prawem. Jak dobrze wiadomo takie umowy jak licencje Microsoft są płatne, warto jednak przeznaczyć na ten cel pewną kwotę pieniędzy, ponieważ wówczas będziemy potrafili korzystać ze wszelkich możliwości jakie oferuje program, poza tym możemy być spokojni o jego użytkowanie, które będzie zgodne z prawem. W licencji autor określa posiadane przez siebie prawa autorskie oraz jednoznacznie potwierdza, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to do jakich celów program jest używany. Każda z umów może być modyfikowana, ale tylko wówczas gdy odbywa się to zgodnie z obowiązującym prawem. Nie można jej także zbytnio zmieniać.

  Rodzaje licencji, które musimy znać

  Licencje - poznaj ich rodzaje

  Podejmując temat licencji należałoby zaznajomić się z ich rodzajami. Jest to szczególnie istotne, ponieważ od tego zależy ile osób będzie mogło korzystać z jednego zakupionego produktu. Podstawowe rodzaje to licencje Microsoft: niewyłączne, wyłączne i sublicencje. Pierwszy typ jest bardzo pożyteczny i najchętniej korzystają z niego właściciele firm, ponieważ gwarantują zakupienie pełnego pakietu produktów, z którego mogą korzystać wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa. Za sprawą tego możliwe będzie polepszenie współpracy między poszczególnymi działami w firmie a także sprawniejszy przepływ informacji. Drugi wymieniony rodzaj określa możliwość użytkowania produktu jedynie przez jedną osobę, czyli jego nabywcę. Natomiast w przypadku trzeciego rodzaju możliwe jest przekazanie swoich uprawnień na osoby trzecia, ale wcześniej powinno się sporządzić odpowiedni określający to dokument. Nie da się ukryć, że najbardziej opłacalnym ze wszystkich jest rodzaj autoryzacji niewyłącznej.

  Wybór umowy licencyjnej i pomoc specjalistów

  PoproÅ› o pomoc w wyborze stosownej autoryzacji

  Jeżeli nie możemy poradzić sobie z wyborem należytej licencji to powinniśmy zwrócić się o pomoc do specjalisty, który posiada wiedzę w tym temacie. Doradzi nam on, które towary będą najodpowiedniejsze i na jaki typ licencji należy się zdecydować. Jeśli wszystkie posiadane przez nas programy będą należyte to praca w firmie w dużej mierze się poprawi i wzrośnie jej wydajność. Ponadto będziemy w stanie dopasować się do warunków panujących na rynku pracy. Jeżeli sami będziemy chcieli dokonać wyboru to powinniśmy skorzystać z dostępnych w internecie aplikacji, które nam ułatwią zadanie. Najpopularniejszymi produktami w ofercie są oczywiście licencje Microsoft, jednak można także zakupić platformy. Wielokrotnie mają one interfejsy, za pomocą których zintegrujemy ich pracę z innymi posiadanymi przez nas aplikacjami. Umożliwią one również przechowywanie danych, do których dostęp będą mieli pracownicy firmy. Nie wolno tylko zapominać o tym, że w takiej sytuacji trzeba zapewnić danym ochronę, żeby nie wyciekły do sieci.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :