• Kupi?e? licencj? Microsoft? Musisz przestrzega? jej warunków

  Każdy właściciel produktu powinien zainteresować się nabyciem licencji

  Umowa licencyjna - co to takiego?

  Jeżeli posiadasz firmę, w której korzysta się z komputerów oraz oprogramowania albo posiadasz komputer w domu to z pewnością wiesz co to są umowy licencyjne. Generalnie powiedzieć można, że jest to specyficzny rodzaj umowy, który zawiera twórca systemu z użytkownikiem, którego nazywa się licencjobiorcą. Jeżeli będziemy przestrzegać wszelkich warunków w niej zawartych to unikniemy konfliktu z prawem. Oczywiście takie produkty jak licencje Microsoft są płatne, ale należy w nie zainwestować, aby mieć pewność, że będziemy używać produktu zgodnie z jego przeznaczeniem, ponadto taka umowa daje nam dodatkowe możliwości, z których możemy skorzystać. Każdy twórca produktu zastrzega sobie prawa autorskie, a w podpisywanej umowie zamieszcza klauzulę, w której określa on, że nie ponosi odpowiedzialności za to do jakich celów program jest wykorzystywany. Do każdej umowy licencyjnej można wprowadzać zmiany, ale wyłącznie wtedy gdy są one zgodne z prawem polskim. Ponadto nie wolno modyfikować jej warunków w znaczny sposób.

  Rodzaje licencji, które musimy znać

  Rodzaje autoryzacji - kwestia, która jest szczególnie ważna

  Wspominając o licencjach nie należy zapominać o tym, że przydatna może okazać się wiedza na temat ich podstawowych rodzajów. Licencje Microsoft można generalnie podzielić na: niewyłączne, wyłączne oraz sublicencje. Najkorzystniejsze dla nabywcy są licencje niewyłączne, ponieważ gwarantują dużą swobodę, z racji tego są one niezwykle często kupowane przez właścicieli przedsiębiorstw. Wystarczy, że właściciel przedsiębiorstwa kupi jeden pakiet, w którym będą się znajdować wszystkie niezbędne produkty oraz dodatkowo będą one posiadały pierwszy typ licencji, a zapewni wszystkim pracownikom szansę korzystania z nich. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie to umożliwi nam to poprawienie wydajności pracy oraz jej optymalizację. Sprawniej będą porozumiewać się między sobą i współpracować poszczególne działy funkcjonujące w firmie. Natomiast licencje wyłączne, to takie umowy, które określają, że użytkować produkt może wyłącznie jedna osoba, czyli nabywca. Ostatni rodzaj - sublicencja - daje więcej swobody, ponieważ nasze prawa do użytkowania systemu możemy przekazać na inne podmioty.

  Wybór umowy licencyjnej oraz pomoc fachowców

  PoproÅ› o pomoc w wyborze stosownej autoryzacji

  Jeśli nie możemy poradzić sobie z wyborem należytej licencji to powinniśmy zwrócić się o pomoc do specjalisty, który posiada wiedzę w tym temacie. Dzięki jego radom będziemy mogli wybrać wyłącznie najpotrzebniejsze towary oraz najpotrzebniejszy rodzaj licencji. Wybór właściwych produktów jest ważny, ponieważ gwarantuje prawidłową pracę w przedsiębiorstwie i poprawę jej wydajności. Ponadto będziemy w stanie dopasować się do warunków panujących na rynku pracy. Często firmy komputerowe zajmujące się sprzedażą licencji proponują również internetowe aplikacje, dzięki którym będziemy mogli właściwie wybrać. w ofercie pojawiają się też bardzo przydatne platformy. Najczęściej wyposażone są one w interfejsy umożliwiające integrację kupionych programów, z tymi które już posiadamy. Korzystając z nich będziemy mogli archiwizować dane oraz zapewnić do nich dostęp wszystkim pracownikom. Nie powinniśmy tylko zapominać o słusznej ochronie, dzięki której nie wyciekną do sieci.

  Zobacz też http://www.lgbs.pl/.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :