• Kup licencj? Microsoft i korzystaj z produktu zgodnie z prawem

  Każdy właściciel produktu powinien zainteresować się nabyciem licencji

  Umowa licencyjna - co to takiego?

  Jeśli posiadasz firmę, w której korzysta się z komputerów i oprogramowania lub posiadasz komputer w domu to z pewnością wiesz co to są umowy licencyjne. Generalnie powiedzieć można, iż jest to specyficzny rodzaj umowy, który zawiera twórca systemu z użytkownikiem, którego nazywa się licencjobiorcą. Jeśli będziemy przestrzegać wszelkich warunków w niej zawartych to unikniemy konfliktu z prawem. Jak dobrze wiadomo takie umowy jak licencje Microsoft są płatne, warto jednak przeznaczyć na ten cel pewną kwotę pieniędzy, ponieważ wówczas będziemy potrafili korzystać ze wszelkich możliwości jakie oferuje program, poza tym możemy być spokojni o jego użytkowanie, które będzie zgodne z prawem. Każdy twórca produktu zastrzega sobie prawa autorskie, a w podpisywanej umowie zamieszcza klauzulę, w której określa on, że nie ponosi odpowiedzialności za to do jakich celów system jest wykorzystywany. Każda z umów może być modyfikowana, jednak wyłącznie wtedy gdy odbywa się to zgodnie z obowiązującym prawem. Nie można jej także zbytnio zmieniać.

  Rodzaje licencji, które powinniśmy znać

  Rodzajów licencji, z którymi możemy się spotkać jest wiele. Podstawowe rodzaje, które musimy znać to licencje: niewyłączne, wyłączne i sublicencje. Od ich typu zależy to, jakie prawa będzie posiadał użytkownik. Licencje Microsoft, które posiadają charakter niewyłączny gwarantują korzystanie z produktu kilku osobom naraz, z kolei te, które są wyłączne określają możliwość użytkowania tylko przez jedną osobę. Pierwszy rodzaj umowy licencyjnej jest bardziej opłacalny oraz pozwala na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy, dlatego tak chętnie korzystają z niej właściciele firm. Dzieje się tak za sprawą tego, że wystarczy zaopatrzyć się w pełen zestaw produktów, z których będą potrafili korzystać wszyscy pracownicy firmy. To z kolei w dużej mierze wpłynie na poprawę współpracy między działami w firmie. Ostatnim typem jest sublicencja. W tej sytuacji uprawnienia wyglądają trochę inaczej, ponieważ korzystanie z produktu jest możliwe przede wszystkim przez nabywcę, ale realne jest także ich przekazanie na inne podmioty za pisemną zgodą. Wybór licencji, którą zakupimy zależy od nas, jednak musi być dobry, ponieważ będzie miał wpływ na nasze działania przyszłościowe.

  Wybór umowy licencyjnej oraz pomoc fachowców

  PoproÅ› o pomoc w wyborze stosownej licencji

  Jeżeli nie możemy poradzić sobie z wyborem należytej autoryzacji to musimy zwrócić się o pomoc do specjalisty, który posiada wiedzę w tym temacie. Dzięki jego radom będziemy potrafili wybrać wyłącznie najpotrzebniejsze produkty a także najpotrzebniejszy typ licencji. Jeśli wszystkie posiadane przez nas programy będą należyte to praca w firmie znacznie się poprawi i wzrośnie jej produktywność. Ponadto będziemy w stanie dopasować się do warunków panujących na rynku pracy. Często firmy komputerowe zajmujące się sprzedażą autoryzacji oferują również internetowe aplikacje, dzięki którym będziemy potrafili właściwie wybrać. Najpopularniejszymi produktami w ofercie są oczywiście licencje Microsoft, jednak można też kupić platformy. Wielokrotnie posiadają one interfejsy, przy użyciu których zintegrujemy ich pracę z innymi posiadanymi przez nas aplikacjami. Umożliwią one również przechowywanie informacji, do których dostęp będą mieli pracownicy firmy. Nie powinniśmy tylko zapominać o słusznej ochronie, dzięki której nie wyciekną do sieci.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :