• Integracja systemu z innymi aplikacjami? Tylko licencje!

  Każdy właściciel produktu powinien zainteresować się nabyciem licencji

  Każda firma powinna posiadać umowy licencyjne

  Jeśli posiadasz firmę, w której znajdują się komputery i używa się programów komputerowych to powinieneś wyposażyć się w należyte umowy licencyjne, które zapewnią użytkowanie produktów zgodnie z prawem. Umowy takie są zawierane między autorem produktu, który posiada do niego wyłączne prawo i jego użytkownikiem, nazywany licencjobiorcą. Należy zdecydować się na kupno licencji, ponieważ będziemy mogli uzyskać dostęp do innych możliwości systemu. Dlatego też warto zainwestować w takie produkty jak licencje Microsoft. Należy pamiętać, że każdy z twórców posiada prawa autorskie do produktu, a my jedynie nabywamy praw do korzystania z niego. Powinno się podkreślić, że autorzy programów zastrzegają, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za dokonane przy pomocy produktu przestępstwa lub inne niezgodne z prawem działania. Każde warunki określone w umowie można poddać modyfikacji, nie można jednak ich zmieniać w taki sposób, który jest niezgodny z prawem panującym w Polsce.

  Rodzaje licencji, które musimy znać

  Wyróżnić można bardzo dużo rodzajów dostępnych autoryzacji. Podstawowe rodzaje, które powinniśmy znać to licencje: niewyłączne, wyłączne oraz sublicencje. To, na którą się zdecydujemy zaważy o tym jakie będziemy mieli uprawnienia do produktu. Licencje Microsoft, które posiadają charakter niewyłączny umożliwiają korzystanie z produktu kilku osobom naraz, z kolei te, które są wyłączne określają możliwość użytkowania wyłącznie przez jedną osobę. Najczęściej z pierwszego typu autoryzacji korzystają właściciele firm, ponieważ zapewnia im to dodatkowe oszczędności. Dzieje się tak za sprawą tego, że wystarczy wyposażyć się w pełen pakiet produktów, z których będą mogli korzystać wszyscy pracownicy firmy. To z kolei znacznie wpłynie na poprawę współpracy między działami w firmie. Ostatnim rodzajem jest sublicencja. Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ szansę korzystania z danego produktu przez inne podmioty jest możliwa, ale wyłącznie po wyrażeniu pisemnej na to zgody. Tylko od nas zależy, na który rodzaj licencji się zdecydujemy, należy jednak pamiętać, że wybór może zaważyć w przyszłości.

  Wybór umowy licencyjnej i pomoc fachowców

  Wybór właściwej autoryzacji - rzecz niełatwa, ale niezbędna

  Wybór właściwego typu licencji nie jest rzeczą łatwą, dlatego też należy poprosić o pomoc fachowców, którzy dobiorą odpowiednie dla naszego przedsiębiorstwa produkty. Selekcjonując i kupując odpowiednie towary zapewniamy sobie prawidłowe, sprawniejsze oraz lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Programy, które nabędziemy muszą nam umożliwić zoptymalizowanie pracy oraz poprawienie jej wydajności. Warto podkreślić, że oferowane towary charakteryzują się także funkcjonalnością, która zapewnia dopasowanie do potrzeb klienta. Firmy informatyczne nie sprzedają tylko takich produktów jak licencje Microsoft, oferują też sporo innych pomocnych narzędzi pracy. Jednymi z nich są platformy posiadające interfejsy, dzięki którym zintegrujemy nowe towary ze starymi. Udostępniając korzystanie z archiwizowanych na serwerach informacji wszystkim pracownikom powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nie zostały skradzione lub wykorzystane w niewłaściwy sposób.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :