• Integracja systemu z innymi aplikacjami? Tylko licencje!

    Każdy właściciel produktu powinien zainteresować się nabyciem licencji

    Umowa licencyjna - co to takiego?

    Jeśli posiadasz firmę, w której korzysta się z komputerów i oprogramowania lub posiadasz komputer w domu to z pewnością wiesz co to są umowy licencyjne. Generalnie powiedzieć można, iż jest to specyficzny typ umowy, który zawiera twórca systemu z użytkownikiem, którego nazywa się licencjobiorcą. W każdej z nich ustalone są warunki użytkowania produktu, których trzeba przestrzegać, żeby uniknąć konfliktu z prawem. Jak dobrze wiadomo takie umowy jak licencje Microsoft są płatne, należy jednak przeznaczyć na ten cel pewną kwotę pieniędzy, ponieważ wówczas będziemy potrafili korzystać ze wszystkich możliwości jakie oferuje program, poza tym możemy być spokojni o jego użytkowanie, które będzie zgodne z prawem. Każdy twórca produktu zastrzega sobie prawa autorskie, a w podpisywanej umowie zamieszcza klauzulę, w której określa on, że nie ponosi odpowiedzialności za to do jakich celów system jest używany. Do każdej umowy licencyjnej można wprowadzać zmiany, ale wyłącznie wtedy gdy są one zgodne z prawem polskim. Ponadto nie wolno modyfikować jej warunków w znaczny sposób.

    Rodzaje licencji, które powinniśmy znać

    Podstawowe rodzaje autoryzacji, które powinniśmy znać

    Jeśli zainteresujemy się omawianym tematem to powinniśmy zaznajomić się z podstawowymi dostępnymi typami licencji. Są to licencje: niewyłączne, wyłączne i hybrydyczny rodzaj czyli sublicencje. To, którą z nich wybierzemy zaważy na tym jakie będziemy mieli prawa do korzystania z niego. Pierwszy typ licencji bardzo przydaje się jeśli posiadamy swoją firmę, ponieważ dzięki niemu możemy zakupić jeden pakiet produktów z licencją i nie musimy kupować innych. Takie licencje Microsoft umożliwią oszczędności czasu i pieniędzy, ponieważ wystarczy kupić jeden zestaw niezbędnych programów, z których będą mogli korzystać wszyscy pracownicy firmy. Za ich sprawą poprawimy również współpracę między funkcjonującymi w firmie działami oraz sprawimy, że komunikacja będzie sprawniejsza. Ostatnim rodzajem, który jest dość specyficzny, jest sublicencja. Osoby posiadające ją mogą używać produktu, ale mogą także to umożliwić kolejnym podmiotom, wówczas gdy sporządzona zostanie pisemna zgoda.

    Wybór umowy licencyjnej oraz pomoc fachowców

    PoproÅ› o pomoc w wyborze stosownej licencji

    Jeżeli nie możemy poradzić sobie z wyborem należytej licencji to musimy zwrócić się o pomoc do specjalisty, który posiada wiedzę w tym temacie. Dzięki jego radom będziemy mogli wybrać wyłącznie najpotrzebniejsze towary oraz najpotrzebniejszy rodzaj licencji. Jeżeli wszystkie posiadane przez nas programy będą należyte to praca w firmie w dużej mierze się poprawi i wzrośnie jej produktywność. Ponadto będziemy w stanie dopasować się do warunków panujących na rynku pracy. Jeśli sami będziemy chcieli dokonać wyboru to powinniśmy skorzystać z dostępnych w internecie aplikacji, które nam ułatwią zadanie. Najpopularniejszymi produktami w ofercie są oczywiście licencje Microsoft, ale można też zakupić platformy. Wielokrotnie posiadają one interfejsy, za pomocą których zintegrujemy ich pracę z innymi posiadanymi przez nas aplikacjami. Korzystając z nich będziemy mogli archiwizować informacje i zapewnić do nich dostęp wszystkim pracownikom. Nie wolno tylko zapominać o tym, że w takiej sytuacji powinniśmy zapewnić danym ochronę, aby nie wyciekły do sieci.

    Zobacz też outsourcing a klienci.


  • Commentaires

    Aucun commentaire pour le moment

    Suivre le flux RSS des commentaires


    Ajouter un commentaire

    Nom / Pseudo :

    E-mail (facultatif) :

    Site Web (facultatif) :

    Commentaire :